Statutární město Ostrava - oficiální portál
  • Velikost písma:
  • A
  • A
  • A

Osobní nástroje

Městská policie Ostrava

Poslední změna: Úterý 08.08.2017 09:11
Působení Městské policie Ostrava na území obvodu Plesná

Městská policie Ostrava

Městská policie Ostrava v Plesné

Informace pro občany

Informace pro občany Plesné

Městská policie pokračuje ve značení jízdních kol a invalidních vozíků syntetickou DNA

Městská policie Ostrava nabízí zájemcům možnost evidence jízdního kola. Registrace i označení jízdního kola jsou pro občany bezplatné.

Bezpečný začátek školního roku

Jelikož se blíží konec letních prázdnin a tím i bezstarostného užívání si volna našich dětí, je potřeba jim opět připomenout pravidla bezpečného chování a pohybu v dopravě. Po prázdninách se děti budou pohybovat jako chodci v silničním provozu častěji, ať už při cestě do školy, do zájmových kroužků nebo jen na návštěvu ke kamarádům.

Kurz Kuzma

Od středy 6. září 2017, pravidelně každou středu do 8. listopadu 2017, v policejním sportovním areálu v Ostravě Hulvákách opět začne kurz KUZMA, neboli kurz zodpovědného majitele městského psa, který je určen zejména dětem a mládeži ve věku od 12 do 18 let. Kurz vedou zkušení policejní psovodi a nápomocni jim jsou i asistenti – absolventi z předchozích kurzů. Nejčastěji do kurzu přicházejí mladí psovodi, kteří si moc nevědí rady se svým čtyřnohým kamarádem a mají zájem řešit různé problémy, např. že jejich pes nepřiběhne na přivolání, neumí chodit u nohy, je agresivní apod. Cílem kurzu je předat mladým psovodům rady a informace, které budou umět správně aplikovat do výcviku svého psa. Také jim předat rady, jak se vyhnout konfliktním situacím. Přijmout zodpovědnost za svého kamaráda a udělat z dvojice sehraný „tým“, který nebude ohrožovat své okolí. Během kurzu se také seznámí s prací policejních psovodů a získají další kamarády se stejnou zálibou.

Kontakt

Kontaktní centrum

844 121 314


Spojovatelka

599 444 444


Úřad městského obvodu Plesná
Dobroslavická 83/8
725 27 Ostrava-Plesná


Úřední hodiny »