Senior EXPRES PORUBA!!!

Od 1. 9. 2020 je pro občany našeho obvodu možnost využívat službu Senior EXPRES PORUBA!!!.

Senior expres Poruba bude vozit i lidi ze sousedních obvodů. Konkrétně z Plesné, Třebovic, Pustkovce a Martinova. Průkazy je možné vyřídit  na ÚMOb Poruba ulici Generála Sochora (nedaleko bazénu), popř. na Úřadu městského obvodu Plesná. K vyřízení stačí vyplněná žádost, občanský průkaz, fotografie a osobní přítomnost žadatele, případně vyplněná plná moc k zastupování žadatele pro jinou osobu.

Službu Senior expres Poruba mohou od září 2020 využívat lidé s trvalým pobytem v Porubě, Plesné, Pustkovci, Martinově a Třebovicích, kterým je více než 74 let. Stejně jako v současnosti mohou jet čtyřikrát do měsíce a za jednu cestu zaplatí třicet korun (od 1.1.2023 již 40 Kč). Taxíky je zavezou k lékaři, do nemocnice, k poskytovatelům sociálních služeb, na hřbitov nebo na úřad. Aby mohli speciálními taxíky jezdit, musejí si vyřídit průkazku, kterou vydává odbor sociální ÚMOb Poruba.  

Pro žádost o službu Senior expres se můžete zastavit na ÚMOb Plesná kterýkoli úřední den od 8.00 do 11.30 hodin a od 12.30 do 17.00 hodin, popř. v neúřední dny po telefonickém či emailovém objednání. Popřípadě si stáhnout žádost zde.

 

Kontakt na ÚMOb Plesná, úsek sociální, přestupků a hřbitova

PhDr. Petr Jančík, 599 427 102

Bc. Kateřina Mižáková, DiS., 599 427 108