Statutární město Ostrava - oficiální portál
  • Velikost písma:
  • A
  • A
  • A

Osobní nástroje

Klub důchodců

Poslední změna: Středa 23.05.2018 16:18
Klub důchodců v Plesné

Součástí společenského života seniorů v Plesné je také Klub důchodců. Jeho činnost je pestrá a různorodá, jeho členové se velkou měrou podílejí na životě obce.

Schůze Klubu důchodců jsou ve společenské místnosti obecního úřadu každé první úterý v měsíci.

Klub důchodců informuje - V roce 2012 budeme zase o rok starší

Mladí lidé se nad tím nezamýšlejí, členové klubu důchodců si ovšem tento fakt dobře uvědomují. Nemá smysl nad během času naříkat. Pokud to jen trochu jde, pomůže v boji se stárnutím pohyb a aktivita.
Na členské schůzi v listopadu jsme zhodnotili práci klubu za rok 2011. Dost jsme už ale o naší činnosti psali v průběhu roku, proto se raději soustředíme na plány na rok 2012. Při plánování akcí musíme brát v úvahu rozdíly ve věku a zdravotním stavu mezi jednotlivými členy.
Základem naší práce jsou akce pořádané v Plesné nebo nejbližším okolí. Tradičně se jednou za měsíc budeme scházet na besedách. Aktuální témata si teprve zvolíme, ale máme už některé tradiční náměty: začneme v lednu ochutnávkou vánočního cukroví, pak oslavíme Mezinárodní den žen, v květnu usmažíme vaječinu, v srpnu opečeme klobásy a rok ukončíme besedou na Mikuláše.
Budeme zase hodně cestovat. Mnoho členů lákají léčivé prameny v Maďarsku, a tak čtyřdenní zájezd do Hajdúszoboszló je už teď obsazený. V červnu budeme tři dny putovat po jižních Čechách: Pelhřimov, Český Krumlov, Temelín, Hluboká, České Budějovice, Třeboň, Telč. Lákavá nabídka! Na jednodenní zářijový výlet pojedeme do Beskyd. Podíváme se, jak vypadá svět z Lysé hory, navštívíme automobilku Hyunday a pivovar Radegast. Nebojte se, nejde o horské túry! Zase nás zachrání přítel autobus. Tím pojedeme také v březnu a říjnu nakupovat do polského Zabělkova.
Věřte, že nezapomínáme na členy klubu, kteří se ze zdravotních důvodů nemohou zúčastňovat našich akcí. Navštěvujeme je v předvánočním čase. A všem našim jubilantům chodíme blahopřát k narozeninám.  Ještě jednou blahopřejeme!
Na konci roku 2012 budeme sice o rok starší, ale při tom bohatém programu nebudeme mít čas si to uvědomit. Hodně sil a zdraví v roce 2012 členkám a členům klubu a všem spoluobčanům přeje
za Výbor Klub důchodců v Plesné

Kontakt

Kontaktní centrum

844 121 314


Spojovatelka

599 444 444


Úřad městského obvodu Plesná
Dobroslavická 83/8
725 27 Ostrava-Plesná


Úřední hodiny »