Cyklostezky

Cyklostezky v Plesné

Popis cyklostezek

Plesnou protíná ostravská cyklostezka M, vedoucí z Poruby podél ulice Opavské na místní část Nový Dvůr a ulici Karla Svobody.
Ve středu obce, u křižovatky ulic K.vobody a 26.dubna mezi Hasičskou zbrojnicí a Domem dětí a mládeže, je odpočívka se stoly a lavičkami včetně Mapy cyklostezek (místní část Stará Plesná).
U odpočívky se cyklostezka M mění na č.6200 a rozděluje na cyklostezku přes místní část Nová Plesná po ulici 26.dubna směrem na Velkou Polom (okr.Opava) a na druhou větev kolem obecního úřadu po ulici Dobroslavické směren na Dobroslavice (okr.Opava).
Cyklostezky vedoucí Plesnou jsou součástí sítě cyklostezek Radegast-Slezsko.
V přípravě je cyklostezka CH vedoucí Velkým obecním lesem malebným údolím Plesenského potoka z Poruby rovněž do středu obce. Cestou je možné vidět zdejší funkční hájovnu a bývalý lihovar s vysušenými rybníky, nyní farmu s chovem pštrosů a jelení zvěře.

 

cyklostezka

 

Možnosti občerstvení skýtají hospody na území obce. Většinou se v nich nevaří nebo jen malá jídla k pivu.

Cykloservisy v obci nejsou. Nejbližší je v Ostravě-Porubě poblíž křižovatky ulic 17.listopadu a Průběžná. Další v Děhylově na ulici Zemědělské nedaleko zastávky ČSAD.

Velkou mapu ostravských cyklostezek nabízí server Ostravského informačního servisu zde.

Tip na zajímavou projížďku

V červnu 2003 byla otevřena nová cyklostezka nazvaná Slezsko Radegast CykloTrack, která prochází v mírně zvlněném terénu Moravské brány a Ostravské pánve. Do části území zasahují výběžky Nízkého Jeseníku a Oderských vrchů. Přestože je cyklotrasa vedena v těsné blízkosti průmyslové aglomerace Ostravy a částečně jí prochází, okolní území si zachovalo idylický přírodní ráz. Trasa vede Chráněnou krajinnou oblastí Poodří a přírodním parkem Oderské vrchy.
Kromě krásné přírody s množstvím rybníků a lesů cyklisté můžou navštívit městskou památkovou rezervaci v Bílovci, Vagonářské muzeum ve Studénce nebo lázeňský areál v Klimkovicích na Hýlově. Malebný ráz krajiny dotváří drobná venkovská architektura. Některá místa na trase za jasného počasí umožňují výhledy na Ostravu a Beskydy s horou Prašivá, která je vrcholem první pivovarské stezky Beskydy Radegast CykloTrack.
Slezská cyklotrasa je vyznačena jako obousměrný okruh a dosahuje celkové délky 88 km. Tato délka může leckteré cykloturisty zaskočit. Trasa tvoří okruh, který je vhodně propojen se stávajícími cyklotrasami a cyklostezkami, které dovolují téměř kdykoli z trasy odbočit a přizpůsobit tak celkový počet kilometrů možnostem a schopnostem cyklistů.
Po trase je možno zastavit v některé z 38 označených hospůdek, kde se čepuje pivo Radegast. V Plesné je to hospoda U BZUKA, kde dostanete veškeré informace o cyklostezce včetně podrobné mapy Slezsko Radegast CykloTrack a navazujících cyklostezek.