Oslava 770 let Plesné
Oslava 770 let Plesné, která proběhla v sobotu 26.července 2025, v centru městského obvodu Plesná, navazovala na velmi úspěšnou oslavu před dvaceti lety, kdy Plesná oslavila 750 let od první písemné zmínky, což ji činí jednou z nejstarších doložených obcí na Ostravsku.
Fotky z tohoto výjimečného dne naleznete zde.
Hudební program :
18:00 hodin KARAVANA
19:35 hodin FANY
21:30 hodin Kristián Šebek s orchestrem
vstup zdarma
Hudební část oslav byla zahájena vystoupením kapely KARAVANA, která v tónech country stylu navodí hudební atmosféru. Skupina Karavana má ve svém repertoáru známé trampské a country písně a také vlastní skladby.

Na velkolepou oslavu 770 let naší Plesné zavítala i kapela FANY v čele se zpěvákem Františkem Michalíkem, který byl čtyři roky součástí ostravské heavymetalové legendy Citron, se kterou v roce 1990 vydal album Vypusťte psy. Po odchodu se svými bývalými spoluhráči Jirkou Šperlem, Jardou Bartoněm a Vaškem Vlasákem dali dohromady Limetall, který v tomto obsazení muzikantů na hudebním poli vydržel devět let. Na sklonku loňského roku se Fany obklopil mladými muzikanty, se kterými dal dohromady koncertní materiál pod hlavičkou úplně stejného jména, který nabízí osvědčené skladby jako S Větrem v zádech, May Day atd.
Závěr oslav 770 let Plesné pak patřil výjimečnému hudebnímu zážitku. Ve večerních hodinách vystoupil talentovaný mladý zpěvák Kristián Šebek, který za doprovodu orchestru zazpíval nejen nejkrásnější písně Karla Gotta, ale i další slavné melodie.
Věříme, že se Vám tento výjimečný hudební zážitek líbil!